تداوی و وقایه اگزیما یا حساسیت دست چگونه می توان بخار های حساسیتی   دست را پیشگیری و درمان کرد؟ 

 بخار های  دست می تواند ناراحت کننده باشد ، خصوصاً وقتی علت بخار های دست شما مشخص نیست.  برای جلوگیری از بخار های  دست ، لطفا این مقاله را تا اخیر بخوانید. 

 آیا جلد دستان شما خشک ، ضخیم، خشن و پوستک پوستک است؟  آیا در دستان خود ترکیدگی های عمیق و دردناکی دارید که خونریزی می کنند؟ آیا خشکی بیش از حد  جلد دارید؟ آیا دست های شما خارش و سوزش دارد؟  اگر جواب شما بلی باشد شاید شما مصاب اگزیمای دست باشید. 

 اگزمای دست می تواند موارد زیر را ایجاد کند:

 خشکی و ترکیدگی دست (اغلب اولین علامت)

 بخار های سرخرنگ جلد دست (یا قهوه ای تیره) تخریش شده.

 پوستک پوستک شدن و التهاب جلد که ممکن است دچار خارش شود.

 احساس سوزش

 آبزدن همراه با خارش

 ترکیدگی های عمیق و دردناک

 خونریزی یا آبزدن جلد

 جلده ، چرک و دردناک

 از آنجا که اغلب به نظر می رسد جلد خشک باشد ، اگزمای دست به راحتی می تواند به عنوان خشکی جلد اشتباه گرفته شود.  برای از بین بردن اگزمای دست ، برخلاف جلد خشک ، شما به بیش از یک مرطوب کننده خوب نیاز دارید.

 درمان موثر با یافتن علت آغاز می شود.  هر چیزی که جلد شما را تخریش کند می تواند باعث اگزمای دست شود.  حتی اگر دستانتان خشک باشد،  بسیاری از افرادی که مرتبا دست شان در تماس با آب میباشد، مانند پرستاران ، آرایشگران ، نلدوانان، کارگران رستورانت ها ، دچار اگزمای دست می شوند.

 کار با مواد کیمیایی مانند حلال ها ، شوینده ها یا سمنت نیز خطر را افزایش می دهد.  اگزمای دست در بین کارگران ساختمانی و صنعتی بسیار شایع است.

 بسیاری اوقات اگزمای دست در اثر حساسیت با مواد ایجاد میشود مثلا دستکش های لاتکس با وجودیکه برای جلوگیری از تماس با مواد مخرش توصیه میشود خود میتواند سبب حساسیت و اگزیمای دست گردد.

 کسانی که در طفولیت مصاب اگزیمای اتوپیک باشند در کهولت بیست. مساعد به اگزیمای دست میباشند. 

 از آنجا که بسیاری از موارد می توانند باعث اگزمای دست شوند ، یافتن دلیل آن مشکل میباشد.  تا زمانی که علت را پیدا نکنید و از آن دوری کنید ، اگزمای دست می تواند بدتر شود.

 به همین دلیل می تواند به مراجعه به یک متخصص جلد برای شما کمک کند تا علت اگزیمای دست تانرا دریابید. 

  یافتن علت حساسیت دست برای بهبود حساسیت دست بسیار ضروری است.  هنگامی که بدانید چه چیزی باعث اگزمای دست تان می شود ، درمان می تواند موثر باشد.  درمان شامل جلوگیری از اگزمای دست است.  برای کمک به بهبودی دست ها ، ممکن است متخصص جلدی به شما یک مرطوب کننده ، کریم ترمیم کننده یا کریم کورتیزون را نیز در برنامه درمانی شما قرار دهد.

 یک متخصص جلد همچنین می تواند به شما بگوید که چگونه میتوانید از ابتلا به اگزمای دست خود جلوگیری کنید.


   متخصصان جلدی استراتژی هایی را برای کمک به بیماران خود در حالی که از ابتلا به اگزمای دست آنها جلوگیری می کنند ، ارائه می دهند.

 گاهی اوقات ، چند روز مرخصی از کار می تواند مفید باشد.  اگر به اگزمای شدید دست مبتلا هستید ، ممکن است زمان بیشتری از کار در بدن شما لازم باشد.

برای تداوی حساسیت های جلد تان شفاخانه جلدی زیبایی کارا را انتخاب کنید 

آدرس؛

چهار راهی کارته مامورین مقابل پولی تخنیک کابل 

 شماره تماس ۰۷۹۹۳۱۳۸۸۳

 با اقدامات پیشگیرانه و درمان ، بیشتر افراد مبتلا به درماتیت دست کاملا بهبود می یابند.

توصیه متخصصین جلدی برای جلوگیری از اگزیمای دست: 

▪︎در صورتیکه با مواد مخرش مانند صابون پودر لباس شویی و غیره مواد شوینده کیمیاوی و مخرش در تماس هستید از دستکش استفاده کنید. 

▪︎کوشش کنید در بین دستکش تان آب نرود.

▪︎بعد از ختم کار و تماس با مواد مخرش دستهای تانرا با صابون غیر مخرش شسته و با کریم مرطوب کننده چرب کنید. 

▪︎در هنگام کار های خانه و یا سایر کار های که به تماس آب نیستید از دستکش های نخی استفاده کنید. 

▪︎در موسم زمستان که هوا خشک و سرد میگردد شما نیاز دارید تا کریم مرطوب کننده را چندین بار در روز استفاده کنید.  ▪︎کریم های مرطوب کننده که دارای گلیسیرین و واسیلین باشند برای کنترول خشکی جلد تان بیشتر موثر خواهند بود. 

▪︎اگر شما با دستکش حساسیت دارید با متخصص جلدی مشوره کنید تا دستکش غیر حساسیتزا برای شما توصیه کنند. 

 چه موقع به یک متخصص جلد مراجعه کنید

 اگر دستانی کاملاً خشک و دردناک دارید و استفاده از مرطوب کننده در طول روز باعث تسکین درد و خارش نمی شود ، ممکن است اگزمای دست داشته باشید.  بدون درمان و اقدامات پیشگیرانه ، اگزمای دست تمایل به تشدید دارد و نیاز است با متخصص جلدی مشوره کنید. 


نظرات

مطالب بیشتر بخوانید: